Anaokulunda İngilizce Eğitimi

Eğitim hayatına başlamadan önceki en verimli zamanlardan olan okul öncesi dönemde, doğal öğrenme yeteneği, merak içgüdüsü ve araştırma isteği çocuklar için büyük avantaj sağlamaktadır. Ataşehir Amerikan Kültür Koleji olarak, çocuklarımıza en başından itibaren alabilecekleri en iyi ve kapsamlı eğitimi verme amacındayız. Anaokulunda İngilizce  bu eğitimlerin en başında geliyor…

Bir çocuk, 2.5 yaşından 6 yaşına kadar 7 dil öğrenebilme kabiliyetine sahiptir. Bu durumun en farklı yanı ise bu yaş aralığındaki çocuklar yetişkin insanlar gibi zorlanmazlar. Doğal bir süreçte dilin tüm dinamiklerine hâkimdirler. Yapılan bir çalışmada, sadece İngilizce çizgi film izleterek anaokulu çağında 3 yaşındaki bir çocuğun İngilizce birçok komutu anlayabildiği ortaya çıkmıştır. İngilizce dersler ile de desteklenerek 4 yaşında 150 kelime öğrenmesi ve basit cümleler kurabilmesi de bu duruma dâhildir.

Yapılan araştırmalar sonucu okul öncesi İngilizce bilgisinin daha kalıcı olduğu sonucuna varılmıştır. Bu durumda, çocuğun merak güdüsünün en fazla olduğu dönem olması, hata yapma korkusu olmadığı bir yaş aralığında olduğu, gırtlak yapısının müsait olması ve beyin gelişiminin uygun olması etkilidir. Anaokulu çağında bulunan bir çocuk bu dönemde farklı kültürlere de ilgi duygusunun en üst noktasında bulunmaktadır.

Ataşehir Amerika Kültür Koleji olarak, anasınıfı öğrencilerimize yabancı dili ezberleyerek öğretmek yerine, çocuklarda yabancı dile karşı olumlu tutum geliştirmeyi, doğru telaffuz kazandırmayı, günlük yaşantıya aktarma, dil öğrenmeye temel oluşturmayı ve öğrencinin yabancı dil kültürünün farkına varmasını amaçlamaktayız.

Çocuğunuzun okul öncesi, anaokulunda İngilizce eğitimi almasını istiyorsanız, eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Anadolu yakasının merkezi olan Ataşehir’de sizleri bekliyoruz…

ataşehir kolej, ataşehir anaokulu , anaokulu seçimi , ataşehir özel okul

 

Kaynak: https://www.todaysparent.com/toddler/raising-a-bilingual-toddler/

 

 

Paylaş: